Main menu

Newsletter Nr 1 skierowany do udziałowców i inwestorów spółki Mar-Pro Invest Holding

Części z Was inwestorów kończy się wkrótce okres inwestycyjny w naszej spółce. Jeżeli nie jesteś pewien / pewna kiedy przypada ten dzień, napisz do mnie na invest@marproinvest.com.

Niektórzy z Was swoje inwestycje wpłacali przewalutowując walutę polską. Jeżeli spojrzymy na kurs funta (wg Bank of England) z roku 2016 – np. 5.77 w styczniu, 5.62 w lutym, 5.44 w kwietniu oraz na kurs obecny – 5.07, może to niestety oznaczać stratę od 7 do 12%. Dlatego proponuję Ci przedłużenie inwestycji na kolejny rok lub dwa kiedy to funt wróci do wartości sprzed roku. A myślę a nawet jestem pewien, że wróci i poszybuje jeszcze wyżej. Wszystko na to obecnie wskazuje.

Dla przypomnienia – dywidendy dla tych z Was, którzy wpłacili kapitał w miesiącach styczeń-marzec 2016 będą wypłacone dnia 31 marca 2017. Jeżeli kapitał został wpłacony w okresie kwiecień-wrzesień 2016, dywidendy będą wypłacone 30 września 2017.

o

whats_new

Jeżeli chodzi o to co nowego obecnie w naszej firmie to jest kilka nowych projektów. Najważniejsze myślę to nieruchomości – Simply-Offices.

Nasza nieruchomość (biurowiec) w Leeds została odświeżona i ma obecnie bardzo ‘zdrowy’ kaszflow. Zatrudniona osoba od sprzedaży jest jednym z najlepszych specjalistów w tej branży w UK. Ma tu 16 lat doświadczenia i pracował już nawet jako dyrektor zarządzający w największej firmie nieruchomości biurowych na świecie – ‘Regus’. Parman, bo tak ma na imię, to mój najdroższy pracownik w historii ale po 4-ech m-cach współpracy z nim zdecydowanie uważam, że była to dobra inwestycja. Poza tym dużo mnie uczy i przekazuje kontakty a tego nie znalazłbym w żadnej książce czy na żadnym szkoleniu.

Dlatego chcę iść za ciosem i obecnie negocjuję kolejne nieruchomości biurowe. Jedna jest w miejscowości Wakefield w samym sercu tego miasta – właściciel chce przejść na emeryturę. Jest to biurowiec dwa razy większy od naszego w Leeds – ma ok. 23 tys. sq ft czyli ok. 2 tys. m kw. Na ten moment biurowiec przynosi 60 tys. funtów zysku rocznie a ma potencjał na nawet 150 tys. funtów rocznie. Moja pierwsza oferta została odrzucona ale ponieważ zrobiliśmy dokładny rekonesans i wiemy niemal wszystko o motywacji właściciela to myślę, że w końcu się zgodzi na moje warunki.

Drugi biurowiec (7-mio piętrowy) znajduje się w Sheffield, w samym sercu tego miasta – właściciel (duża firma inwestycyjna) nie chce sprzedać ale chce 3 piętra (ok. 10 tys. sq ft czyli ok. 1 tys. m kw.) wyremontować i wylizingować na 10 lat. Obecnie budynek jest pusty i przy naszej ofercie lizingu dla właściciela ma potencjał na min. 60 tys. funtów zysku rocznie.


Tworzę właśnie nowy projekt pod nazwą ‘aeXea Debt Recovery’. Projekt powstaje głównie po to aby pomóc naszej firmie księgowej oraz firmie najmu biur w zarządzaniu naszymi debtors czyli dłużnikami. Przy takiej ilości klientów powstaje problem z przeterminowanymi płatnościami, pilnowaniem terminów płatności oraz odzyskiwaniem płatności od firm, które spłacić zobowiązań nie chcą. Dlatego pomysł jest taki, żeby stworzyć zewnętrzną firmę, która się tym zajmie w zamian za procent odzyskanych należności. Poza tym ta nowa firma będzie też pozyskiwać klientów z zewnątrz, którzy to coraz częściej zgłaszają się do nas pytając o taką usługę.


Po niemal 2-óch miesiącach ‘kopania’ się z KRS-em w Szczecinie udało się w końcu skutecznie zarejestrować oddział naszej firmy księgowej ‘aeXea Consulting’ w Polsce. Mamy tam obecnie zatrudnioną jedną osobę a od lutego zatrudniamy kolejne 2 osoby. Da nam to przy 3-ech etatach oszczędności rzędu ok. 30 tys. funtów rocznie, w porównaniu gdybyśmy etaty te stworzyli w UK.


Nasza inna firma ‘aeXea Logistics’ również rozwija się w Polsce. Jestem właśnie w trakcie negocjacji wynajęcia hali – magazynu, gdzie będziemy świadczyć usługę fulfilment’u czyli magazynowania i wysyłki towaru sprzedawców internetowych do klientów w Polsce oraz na całym świecie. Wybrałem do tego projektu lokalizację Kutno, gdzie przecinają się autostrady A1 oraz A2. Wybrałem tę lokalizację również dlatego, że znam tam zaufaną osobę, z którą ten projekt w Polsce będziemy rozwijać. aeXea Logistics w Anglii rozwija się nam bardzo powoli ale w ciągu kolejnych 2-óch miesięcy będzie przynosić już zyski.


Zarówno magazyn w Polsce jak i nasze usługi księgowe będą częścią innego projektu – ‘aeXea Export to Poland’. Będzie to oferta skierowana do biznesów brytyjskich, które eksportują lub chcą zacząć eksportować do Polski. Prowadzę już rozmowy z potencjalnymi klientami, organizacjami oraz komórką rządową tzw. Department for International Trade. Zostałem nawet poproszony o zorganizowanie wyjazdu biznesowego do Polski dla eksporterów z naszego regionu Yorkshire (wstępnie wrzesień 2017). Tu mam duże nadzieje i przeczucia, że projekt ten może przynieść nam w przyszłości największe zyski.


Jak widzisz ciężko pracujemy i cały czas reinwestujemy kapitał. Dlatego ciągle mamy otwartą ofertę inwestycyjną dla Ciebie – jeżeli jesteś zainteresowany / zainteresowana dołączeniem i zarabianiem razem z nami to zapraszam tutaj:

www.marproinvest.com/inwestor


Gdzie możesz się ze mną spotkać w pierwszej połowie roku: 2-3 lutego w Szczecinie w naszym biurze; 8-9 kwietnia w Warszawie – wykładam na Akademii Koźmińskiego; 23 czerwca – organizuję dużą konferencję Anglo-Polish Conference w Sheffield; będę miał również kilka wystąpień na Global Investor Club w Polsce – terminy wkrótce.


Jak zapewne obserwujesz, czekają nas bardzo ciekawe czasy. UK wychodzi z Unii i moim zdaniem opuści też Jednolity Rynek oraz wprowadzi cła. Utrudni także życie imigrantom dlatego wielu z nas wyjedzie z Wysp. Jest to częścią większego planu, który od kilku lat jest realizowany przez bardzo wpływowe środowiska w UK. Ci ludzie wiedzą co robią i robią to po to aby kraj był ekonomicznie jeszcze silniejszy. Dlatego uważam, że będąc biznesem w UK, który przyciąga inwestycje z zagranicy i tworzy miejsca pracy, to co się obecnie dzieje wpłynie na nas bardzo pozytywnie.

Jestem spokojny o rozwój i przetrwanie przez kolejne długie lata.

W kolejnym Newsletter’ze postaram się podać więcej danych księgowych oraz opublikować bilans Grupy.


Marek Niedźwiedź – dyrektor zarządzający

Signature

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *