Main menu

Zostań inwestorem w naszych projektach, rozwiń z nami największy polski biznes w tej części Anglii i zarabiaj 10% rocznie

x

Mar-Pro Invest Holding Ltd oferuje Ci możliwość zostania partnerem i udziałowcem w naszych obecnych oraz nowych projektach biznesowych

W 2016r i 2017r planujemy pozyskać 150 tys. GBP i dać zarobić naszym inwestorom nawet 63 tys. GBP.    (do tej pory pozyskaliśmy – 88 tys. GBP)

Uwaga – jeżeli wpłacisz kapitał do 10-go sierpnia 2017r otrzymasz 12% w 1-szym roku!

Obecnie firma Mar-Pro Invest Holding jest właścicielem m.in. poniższych projektów – spółek córek:

 1. aeXea Consulting Ltd, My-Accounting.Tax, aeXea.pl, www.FirmaUK.pl, aeXea Pension, aeXea SEIS, firma księgowa z kilkuletnim doświadczeniem; obecnie lider w swojej branży w północno-środkowej Anglii oraz na rynku polskim; szybki ale zrównoważony rozwój firmy; szacowane przychody na rok 2017: 500 tys. GBP. Aexea ma swój oddział również w Polsce (w Szczecinie) gdzie dodatkowo zatrudnia na ten moment 4 pracowników.
 2. Simply Offices, Simply-Offices.com, firma zarządzająca nieruchomościami biurowymi (tylko własne portfolio); na rynku od 2014r; szacowane przychody na rok 2017: 250 tys. GBP
 3. aeXea Logistics Ltd, Logistics.Aexea.co.uk, nowa firma w Grupie (powstała w kwietniu 2016r) zajmująca się usługą zwaną fulfilment a dokładniej magazynowaniem i wysyłką towaru sprzedawców e-bay do klientów na Wyspach Brytyjskich. Przewidywany przychód firmy na rok 2017: 50 tys. GBP (firma została sprzedana).
 4. AmbiStaff Recruitment Agency Ltd, firma zajmująca się rekrutacją; obecnie jest wygaszana głównie ze względu na próbę skupienia się na innych projektach. Firma rekrutacyjna powstała w 2011r i przez ostatnie 4 lata przyniosła ok. 200 tys. GBP przychodu. Obecnie dostarcza do Grupy pracowników tymczasowych, np. osoby do sprzątania naszych biur lub do prac budowlanych w naszych biurach.

Oto schemat naszej Grupy:

Holding_structure

Co oznacza, że proponujemy Ci zostanie partnerem i udziałowcem w powyższych projektach?

Jeszcze do roku 2013 cała nasza działalność prowadzona była pod jedną firmą – Mar-Pro Invest Ltd. W tym samym roku postanowiłem rozdzielić projekty na osobne firmy i skupić je w strukturze holdingowej (grupie). Mar-Pro Invest Ltd zostało przemianowane na Mar-Pro Invest Holding Ltd i jest obecnie spółką matką dla pozostałych projektów. Ma to swoje zalety księgowe, prawne, podatkowe i biznesowe.

Cała Grupa, dzięki brytyjskim przepisom o holdingach posługuje się obecnie jednym numerem VAT: GB221139451.

Biznes w Wielkiej Brytanii zacząłem prowadzić w roku 2010 i zaczynałem wtedy praktycznie bez kapitału. Do tej pory firmy tylko 2 razy posiłkowały się małymi kredytami bankowymi w sumie na kwotę 20 tys. GBP. Obecnie do spłaty jest <6 tys. GBP – kredyt wzięty w 2015r na zakup środków trwałych, na okres 3 lat. Posiadamy też przyznany przez bank tzw. overdraft (czyli debet na koncie) w sumie na kwotę 4 tys. GBP, z którego obecnie nie korzystamy. Sama tylko firma Mar-Pro Invest Ltd na koniec roku rachunkowego – listopad 2014r, wykazała 898 tys. GBP przychodu. Spółka za lata 2013 – 2015 wykazała w sumie ok. 50 tys. GBP zysku netto. Generalnie wszystkie moje firmy wykazują relatywnie niskie zyski gdyż zarobione pieniądze cały czas są reinwestowane.

Właśnie dlatego zwracam się do Ciebie z ofertą inwestorską

Na rok 2017 mam poważne plany rozwoju biznesów. Myślę, że wypracowane kontakty i pozycja na rynku oraz zdobyte doświadczenia pozwalają mi myśleć o (jak to mówią Brytyjczycy) ‘next level‘ (kolejny poziom). Potrzebujemy do tego kapitału gdyż posiłkowanie się tylko wypracowanym zyskiem znacząco spowalnia ten proces. Mamy co prawda możliwości wzięcia kredytu bankowego ale nie jest to wystarczająca kwota gdyż banki w UK po roku 2008 bardzo niechętnie podchodzą do tego tematu dla małych firm. Poza tym, kredytami będziemy się wspierać w przypadku zakupu nieruchomości inwestycyjnych i do tego celu chcę ‘pozostawić’ jak największą zdolność kredytową. Zatem idealną opcją byłoby pozyskanie inwestorów i zaoferowanie im odpowiedniego zwrotu na inwestycji. Miałoby to również pozytywny wpływ na nasz bilans, który będzie brany pod uwagę przy kredytach na nieruchomości inwestycyjne.

Jaka zatem jest oferta:

 1. Inwestor wpłaca nam kapitał – wielokrotność (lub równowartość) kwoty 1 tys. GBP.
 2. Inwestor w zamian otrzymuje udziały w spółce matce – Mar-Pro Invest Holding Ltd:
 • są to udziały tzw. ‘Preference Shares’ – inwestor nie ma prawa głosu w spółce ale otrzymuje roczną dywidendę w ustalonej kwocie (poniżej). Dywidenda taka zgodnie z prawem musi być wypłacona zawsze w pierwszej kolejności przed np. dywidendą dla głównego udziałowca.
 • za każde 1 tys. GBP inwestor otrzyma 1 udział.
 • głównym udziałowcem spółki Mar-Pro Invest Holding Ltd jest Marek Niedźwiedź (100% ordinary shares) i firma nie planuje w tym zakresie zmian.
 • minimalny okres, na który inwestor wpłaca kapitał wynosi 1 rok a maksymalny jest do ustalenia (preferowany – 3 lata). Po tym okresie inwestor otrzyma swój kapitał z powrotem. Dlaczego na taki okres właśnie? Bo ok. roku 2019/2020 spółka ma w planach przekształcić się ze spółki Ltd w spółkę PLC (odpowiednik spółki S.A.) i wtedy ponownie sprzedać swoje akcje.
 • wysokość dywidendy (Twojego zysku) – 10% rocznie od wpłaconego kapitału. Dywidenda wypłacana jest co rok. Uwaga – jeżeli wpłacisz kapitał do 10 sierpnia 2017r otrzymasz 12% w 1-szym roku!
 • inwestor będzie regularnie otrzymywał informacje (w formie newslettera) o m.in.: sytuacji finansowej całej Grupy, planach i możliwościach rozwoju itp.
 1. Zabezpieczeniem kapitału dla inwestora są głównie projekty – spółki córki (wymienione powyżej), w których Mar-Pro Invest Holding Ltd ma 100% udziałów. Spółka podpisze stosowną umowę z inwestorem, tzw. “Shareholders Agreement”, która dokładnie określi wysokość dywidendy oraz daty wypłat. Udziały inwestora zostaną wpisane do rejestru Companies House (odpowiednik polskiego KRS). Zabezpieczeniem jest także dobra reputacja samej firmy jak i jej dyrektora. Holding jest tak stworzony, że spółka matka czyli Mar-Pro Invest Holding Ltd nie ponosi ryzyka biznesowego gdyż projekty rozwijane są w spółkach córkach. Zatem nawet jeśli jakiś projekt upadnie to spółka matka i jej inne projekty są bezpieczne – zgodnie z prawem w UK.
 2. Spółka posiada konto w banku HSBC (oddział Sheffield) i na to konto inwestor będzie dokonywał wpłaty.
 3. Oferta jest ważna do odwołania (jeżeli możesz przeczytać tę wiadomość to znaczy, że oferta jest ciągle aktualna).

Kim jest Marek Niedźwiedź

Mieszkam w miejscowości Sheffield a moje firmy są umiejscowione w pobliskim Rotherham i Leeds. Większość czasu poświęcam swojej firmie księgowej ‘aeXea Consulting’. Zasiadam jako członek regionalnej Komisji najbardziej wpływowej organizacji pro-biznesowej w UK ‘Federation of Small Businesses’ (FSB) gdzie jestem obecnie również skarbnikiem. Razem z FSB lobbuję m.in. sprawę utrudniania polskim rezydentom otwarcia konta w brytyjskich bankach zobacz tutaj. Sprawa była już dyskutowana z szefem stowarzyszenia banków w UK. Wchodzę w skład grupy doradczej Zarządu Komisarycznego miasta i gminy Rotherham (Rotherham Metropolitan Borough Council) – kadencja na lata 2015-2018. Jestem współautorem książki ‘Prawo w e-biznesie’ wydanej przez Wydawnictwo Helion. Wykładam sporadycznie na Akademii Leona Koźmińskiego (Studia podyplomowe) w Warszawie oraz ASBIRO w Warszawie. Nasza konferencja Anglo-Polish Conference odbiła się dużym echem w miediach co razem z moją całą działalnością biznesową i społeczną pozwala mi skutecznie lobbować różne pomysły czy to w regionie czy też samym Londynie. Mam ponad 13 lat doświadczenia w biznesie (w Polsce i UK).
Dołącz do mnie w social media:

facebook linkedin twitter

Najbliższe plany biznesowe Grupy, na które mogą być przeznaczone pieniądze od inwestorów:

 1. Rozwój spółki aeXea Consulting Ltd. Obecnie (marzec 2017r) posiadamy w naszym portfolio ok. 500 klientów (spółek limited). 90% obecnych klientów to Polacy. aeXea inwestuje w nową kampanię marketingową i spodziewamy się pozyskać nowych klientów anglojęzycznych. Dlatego konieczne są dalsze inwestycje w pracowników, systemy, IT, biura itp. Przewidywany przychód spółki na rok 2017 w oparciu tylko o obecną bazę klientów to ok. 400 tys. GBP. Przewidywany przychód spółki na rok 2017 po pozyskaniu nowych klientów to ok. 500 tys. GBP. Skupiamy się głównie na pozyskaniu klientów – eksporterów na rynek polski stąd też otworzyliśmy oddział spółki w Polsce.
 2. Zakup pomieszczeń biurowych, w których znajdują się nasze spółki córki.
 3. Ekspansję biznesu związanego z nieruchomościami komercyjnymi (centrów biurowych – www.Simply-Offices.com). Obecnie w UK można kupić lub wylizingować takie nieruchomości poniżej wartości rynkowej. Tego typu projekty są nam w stanie wygenerować zwroty rzędu kilkudziesięciu procent rocznie. Obecnie negocjujemy projekt inwestycyjny w centrum Sheffield oraz centrum Wakefield.
 4. Rozwój nowego projektu BezpiecznaFirma.Tax – produkt podatkowo-prawny, który poprzez połączenie brytyjskiej spółki limited i polskiej spółki komandytowej ma pomóc polskim małym i średnim firmom zabezpieczyć aktywa i obniżyć podatki.
 5. Rozwój nowego projektu “Anglo-Polska Szkoła Negocjacji dla Biznesu”. Oferta skierowana do polskich średniej wielkości firm, które chcą zaistnieć na rynkach anglo-języcznych. Polskie firmy mają problem, żeby przebić się na rynku np. brytyjskim. Jest to spowodowane głównie brakiem znajomości reguł negocjacyjnych czy sprzedażowych w tym kraju. Mamy już gotowy unikalny produkt szkoleniowy przygotowany przez moich partnerów (Brytyjczyków) i obecnie pracujemy nad pozyskaniem pierwszych klientów biznesowych. Projekt ma ogromny potencjał ze względu na brak konkurencji w tym zakresie oraz duże zainteresowanie nim firm z sektora średnich biznesów polskich.
 6. Planuję stworzyć tzw. ‘Credit Union‘ (czyli odpowiednik polskich SKOKów). Miałaby to być odpowiedź na trudności we współpracy polskich przedsiębiorców z bankami brytyjskimi. Jest to plan długoterminowy, który uda się wprowadzić w życie zapewne ok. roku 2018 / 2019. Kto wie, może następnie stworzymy pierwszy polski bank na Wyspach!

Kliknij tutaj i zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jeżeli jesteś zainteresowany lub zainteresowana udziałem w naszych projektach, skontaktuj się ze mną:
E: invest@marproinvest.com
T: 0844 5678 978 (aby porozmawiać o mojej ofercie telefonicznie lub na żywo, umów się proszę wcześniej przez e-mail).

Zapraszam do współpracy
Marek Niedźwiedź

 

Marek Niedźwiedź w miediach:

pb-nowelogo         Wyborcza         The_Voice

businessman