Main menu

JESTEŚ POLAKIEM I PROWADZISZ BIZNES W UK?

FSB-351-Social-Media-Image_1

Zostań częścią największej organizacji biznesowej w UK – “Federation of Small Businesses” i pomóż nam lobbować sprawy polskie.

W Wielkiej Brytanii jest ponad 100 tys. firm zarejestrowanych przez Polaków. Są to głównie osoby samozatrudnione (self-employed) oraz spółki limited (w tym kilka tysięcy spółek założonych przez Polaków na stałe przebywających w Polsce). Jest to ogromna liczba przedsiębiorczych ludzi, którzy mogą mieć realny wpływ na decyzje podejmowane m.in. przez polityków. Decyzje, które dotyczą również i nas – przedsiębiorczych Polaków na Wyspach, którzy prowadzą tu swoje małe biznesy. Zwłaszcza teraz w przededniu zmian dotyczących wyjścia z UEFSB jest liderem w UK jeżeli chodzi o obronę interesów małych przedsiębiorców a dzięki temu, że posiada swoje biuro przy parlamencie w Westminster, może nas skutecznie wspierać i lobbować nasze racje (co to jest lobbing tutaj).

Bycie częścią tej organizacji to nie tylko możliwość lobbingu ale również szereg innych korzyści, m.in.:

  • nieograniczony dostęp do prawników w FSB (solicitors i barristers) – możesz dzwonić 24/7 i uzyskać pomoc prawną w każdej sprawie dotyczącej biznesu, np. commercial law, zatrudnienie, podatki, health & safety itp.;
  • możliwość pobrania dokumentów prawnych dotyczących m.in.: zatrudnienia, health & safety, umów biznesowych itp.;
  • ubezpieczenie, które pokryje Twoje koszty na wypadek kontroli HMRC np.: reprezentowania Twojej firmy podczas takiej kontroli;
  • dostęp do tańszych ubezpieczeń dla biznesu, leasingu auta, usług bankowych, usług telefonicznych, dostawy energii i gazu, produktów emerytalnych itp.;
  • możliwość umieszczenia logo FSB na stronie internetowej – podniesie to prestiż Twojej firmy.

To wszystko możesz otrzymać jeżeli zostaniesz członkiem FSB. Koszt roczny członkostwa wynosi tylko od £140 rocznie (w zależności od ilości pracowników w Twojej firmie; plus £30 registration fee).
Jeżeli chcesz dołączyć wejdź tutaj: www.fsb.org.uk/join-fsb/ways-to-join
(wybierz pakiet “FSB Business Essentials”)
Jeżeli masz pytania napisz do mnie tutaj.
UWAGA – koniecznie podaj ten kod – POLO416 i skorzystaj ze zniżki przygotowanej specjalnie dla Polaków w wysokości £30. Dzięki temu będzie też możliwość ‘policzenia’ nas w tej organizacji i pokazania ilu nas jest.
UWAGA – jeżeli nie posiadasz brytyjskiego nr telefonu możesz podać nasz numer: 01709 252 980.

Jest to ogromny i historyczny ‘ukłon’ w stronę nas Polaków wykonany przez tak znaczącą organizację jaką jest FSB. Nie możemy przejść obok tego obojętnie. Dołącz i Ty. Pamiętaj o powyższym kodzie.
UWAGA – FSB wkrótce specjalnie dla nas Polaków uruchamia także polską infolinię: 0808 1688 485.

FSB-351-Social-Media-Image_2

Jako ekspert w biznesie FSB oferuje swoim członkom szeroki zakres niezbędnych usług, min.: doradztwo, specjalistyczna wiedza w zakresie finansów, wsparcie i silny głos przed rządzącymi. Misją FSB jest pomoc małym biznesom osiągać ich cele. Utworzona została ponad 40 lat temu i jest organizacją non-profit i non-party political. Jest organizacją zarządzaną przez swoich członków i dla swoich członków.

“Od niemal trzech lat jestem członkiem FSB i zdecydowanie pomogło mi to rozwinąć mój biznes a także zaoszczędzić sporo pieniędzy. Kilkukrotnie korzystałem z darmowych usług FSB, np. porad prawników. Zasiadam także w Komisji jednego z oddziałów regionalnych – South Yorkshire gdzie jestem obecnie skarbnikiem. Dzięki ogromnej sile tej organizacji udało mi się lobbować w pewnej sprawie dotyczącej dyskryminacji polskich firm przez brytyjskie banki. Mocno zachęcam również i Ciebie do przyłączenia się do FSB. Im nas więcej tym więcej możemy osiągnąć i pokazać, że my przedsiębiorczy Polacy również potrafimy prowadzić biznes, że my również wnosimy dużą wartość do brytyjskiej ekonomii, że my również chcemy decydować i być brani pod uwagę jeżeli chodzi o zmiany podatkowo-prawne w tym kraju”.

Wkrótce jak będzie nas więcej, będziemy mogli przedłożyć swoje postulaty, problemy itp., które trafią potem przed oblicze nowego rządu Wielkiej Brytanii. Nie możemy sobie pozwolić, żeby przegapić tę szansę, żeby być pominiętym i dyskryminowanym.

Marek Niedźwiedź
Dyrektor w Mar-Pro Invest Holding Ltd

Dlaczego FSB jest organizacją wpływową? 
FSB, obok m.in. ‘Bank of England‘ czy ‘Izby Lordów’, jest tą organizacją, z którą rząd dyskutuje zmiany podatkowo-prawne. Istnieje już od 40 lat i ma w swoich szeregach ok. 200 tys. członków – małych i średnich biznesów. FSB – Policy Team (czyli zespół lobbujący) ma swoje biuro przy Parlamencie. Biznes w Wielkiej Brytanii ma kluczowe znaczenie dla gospodarki a FSB jest największym przedstawicielem tej grupy w UK.

Dołącz tutaj: www.fsb.org.uk/join-fsb/ways-to-join
UWAGA – koniecznie podaj ten kod – POLO416 i skorzystaj ze zniżki przygotowanej specjalnie dla Polaków w wysokości £30.
Jeżeli masz pytania napisz do mnie tutaj.

x

David_CamFSB_newspaper

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *